KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12848093
*
nr 1284 8093
Gunnar Mossberg
(1903-1983), Sverige
Oljemålning, Kust. Signerad. Olja på pannå, 32x40 cm
Gunnar Mossberg, född 1903 i Stockholm, död 1983, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 oktober 2019
kl 18:16:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/10 13:12:58
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gunnar Mossberg
Gunnar Mossberg, född 1903 i Stockholm, död 1983, svensk målare.
Läs mer om Gunnar Mossberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar mossberg kust kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:43
-
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:11
-
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:54
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:53
-
9335 Oljemålning
Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:48
*
Gunnar Mossberg
Gunnar Mossberg, född 1903 i Stockholm, död 1983, svensk målare.
Läs mer om Gunnar Mossberg
nr 1284 8093
Gunnar Mossberg
(1903-1983), Sverige
Oljemålning, Kust. Signerad. Olja på pannå, 32x40 cm
Gunnar Mossberg, född 1903 i Stockholm, död 1983, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 oktober 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/10 13:12:58 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gunnar Mossberg
Gunnar Mossberg, född 1903 i Stockholm, död 1983, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Gunnar Mossberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar mossberg kust kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:43 -
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:11 -
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:54 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:53 -
9335 Oljemålning
Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:48



